Zmiany na rynku kart graficznych w 2021

Zmiany na rynku kart graficznych w 2021

Karty graficzne to nieodzowny element każdego, dobrego komputera, ale pewne grupy potrzebują ich najbardziej. Są to gracze, którzy używają kart graficznych do grania w najnowsze gry komputerowe, ale również kopacze kryptowalut. Ta druga grupa spowodowała kolosalną zmianę cen na rynku kart graficznych, która jest widoczna do dzisiaj.

Górnicy kryptowalut winni?

Zmiany na rynku kart graficznych zostały spowodowane przez kopaczy kryptowalut, którzy do kopania cennych, różnych kryptowalut potrzebują potężnego sprzętu w postaci nie tylko najnowszych, ale także tych starszych kart graficznych, które mogą generować zarobki. Spowodowało to wzrost cen zarówno najnowszego sprzętu, jak i tego mającego już kilka lat na karku, który był używany przez innego użytkownika. Największe koparki kryptowalut posiadają nawet kilkaset kart graficznych, to ogromne liczby, a kupno kart graficznych w takich ilościach musiało zaburzyć ceny na pandemicznym rynku elektronicznym, który ma obecnie ciężko.

A może pandemia?

Jest jeszcze jedna przyczyna wysokich cen kart graficznych. To pandemia Covid-19, która spowodowała problem z dostępnością różnorakich towarów. Chodzi tutaj głównie o sprzęt elektroniczny, ale również inne gałęzi przemysłu produkcyjnego, którą są w chaosie w związku z tym, że na przykład ktoś znajduje się na kwarantannie. Należy nie zapominać o przeciętnej wartości złotówki, która obecnie nie jest specjalnie stabilną walutą. Kurs dolara jest wysoki.

W tym roku ceny wszystkich kart graficznych na pewno utrzymają obecną cenę, a być może niestety nawet jeszcze bardziej podrożeją. Wysokie ceny kart graficznych 2021 to nieciekawy widok dla tych, którzy chcieli ulepszyć swój komputer, zmiana może nastąpić dopiero w następnym, czyli 2022 roku, ale wielu analityków nie zwiastuje szybkiego powrotu do normalności, a więc należy uzbroić się w wyjątkową cierpliwość i obserwować zmiany cen na rynku. To na pewno nie jest dobry okres na kupowanie nowej karty graficznej do swojego komputera, ponieważ na taki sprzęt trzeba obecnie wydać majątek.

Related Post