Czy składane smartfony to nowy trend ?

Czy składane smartfony to nowy trend ?

Składane smartfony pojawiły się na rynku i w pewien sposób podbiły serca określonej grupy konsumentów, którzy się nimi zachwycają.

Czy składane smartfony to nowy trend ?

W przypadku tych smartfonów widoczne są możliwości płynące z użytkowania takich nowoczesnych urządzeń, ale nie są obecne tutaj tylko korzyści. Takie smartfony mają także wady. Jest to nowy trend, ale jak to z trendami bywa, nie wiadomo, w którą stronę on pójdzie.

Składane smartfony – czy są potrzebne?

Smartfony, które są składane to na pewno mniejsze rozmiary urządzenia, ponieważ można taki smartfon złożyć, a jednocześnie rozłożyć zwiększając jego ekran będący powierzchnią roboczą. Wydaje się to wygodne, ale to już zależy od gustu konkretnej osoby. Takie smartfony są na pewno bardzo wytrzymałe ze względy na to, że można je rozkładać. Natomiast wcześniej wspomniany duży ekran może być jednocześnie zaletą jak i wadą, ponieważ do zasilania takiego ekranu jest potrzebna bardzo dobra bateria, aby składany smartfon posłużył jak najdłużej. To może być problemem dla projektantów, nic nie wskazuje na to, że pojemność baterii w tych specyficznych smartfonach magicznie wzrośnie. Większy ekran jest tylko narzędziem, które będzie zużywać więcej baterii, a taki smartfon będzie kosztować prawdopodobnie tyle samo co główne telefony należące do konkretnej marki. Kolejnym aspektem, który po dłuższym czasie może ulec zepsuciu, jest sama główna atrakcja składanych smartfonów, czyli możliwość ich rozkładania. Mechanizm składania może ulec zniekształceniom albo nawet zepsuciu.