Czym kierować się w wyborze laptopa w 2021?

Czym kierować się w wyborze laptopa w 2021?

Pewnie wiele osób zadaje sobie to pytanie, gdy staje przy zakupie laptopa. Jak wiadomo głównym czynnikiem jest cena, ale warto również zwrócić uwagę na inne parametry takie jak: karta graficzna, procesor, waga, dysk SSD lub HDD, kości ram, system, matryca czy długość trzymania baterii. Największą zaletą posiadania laptopa jest mobilność. Możemy zabrać go w każde miejsce i pracować w 100% zdalnie. Laptopy zależnie od zainstalowanych programów, mogą być przeznaczone do prac biurowych, gier, oglądania filmów, obróbki wideo czy obrazu.

Aczkolwiek jak wybrać odpowiedni laptop? Musimy zadać sobie pytanie, do czego jest nam naprawdę potrzebny. Jeśli szukamy laptopa do gier ze sporymi wymaganiami typu Wiedźmin 3 lub Cyberpunk 2077 musimy zwrócić uwagę na odpowiednią kartę graficzną, procesor oraz ram. Prawdopodobnie starczy nam karta typu GTX 1060 4GB, a procesor typu Intel 5 generacji wraz z kością 8GB ram. Aczkolwiek nie wszyscy szukają laptopa tylko do gier. Większość potrzebuje do np. pracy związanej z zaawansowaną grafiką lub montażem. Tutaj osobiście Intela zamieniłbym bym na Ryzena i dołożył kolejne 8GB ramu, a kartę zostawił. Wybór laptopa jest kwestią mocno indywidualną. Musimy przeczytać lub obejrzeć sporo recenzji i opinii, aby być w pełni zadowolonym z zakupu.

Jaki jest koszt dobrego laptopa?

Dobry laptop do domu kupimy w cenie już około 2000 złotych. Zwróćmy uwagę na to, że za taką cenę nie możemy wymagać zbyt dużo. Prawdopodobnie starczy tylko na drobne przeglądanie internetu, pracowanie w arkuszach czy pogranie w podstawowe gry. O wiele lepsze modele zaczynają się od około 4000 do 6000 złotych, choć znajdziemy oczywiście droższe. Warto wiedzieć, że często lepiej dopłacić i mieć spokój na najbliższą przyszłość. Laptopy zwykle starczają na okres 5 lat.

Jaki laptop kupić?

Tak jak powyżej, wszystko jest kwestią priorytetów. Niestety, ale nie ma na to jednostronnej odpowiedzi. Każdy z nas ma swoje potrzeby i różną sytuacje finansową. Ostatnio jest spore zapotrzebowanie na laptopy przez zaistniałą sytuacje na świecie. Nie jest w tym nic dziwnego. Praktycznie ponad połowa firm na długi okres czasu przeszła na pracę w domu. Podobnie mieli uczniowie szkół podstawowych oraz ponad podstawowych. Niestety, ale w przyszłości może mieć to negatywne skutki. Nasze zdrowie może ucierpieć. Możemy zauważyć, że coraz więcej osób nosi okulary. Kondycja lub nasza cera również może się pogorszyć, a obecna sytuacja wcale tego nie ułatwia.

Related Post